Regeneracja Turbosprężarek – Lubichowo / Starogard Gdański

Usługi

Regeneracja podstawowa

Dotyczy turbosprężarki, w której nie uległy zniszczeniu wirniki (wałek turbiny i koło kompresji oraz zmienna geometria) - koszt około 550 zł i składa się z:

  • rozłożenie turbosprężarki na czynniki pierwsze
  • wyczyszczenie wszystkich elementów
  • wymianie na zupełnie nowe: tulejki, łożysko oporowe, podkładki odległościowe, odrzutniki oleju oraz uszczelniacze
  • wyważenie wirników i końcowe doważenie złożonego rdzenia gdzie dodatkowo sprawdzamy jego szczelność

Pełna regeneracja

W przypadku całkowitego zniszczenia turbosprężarki (np. urwania się wirnika lub uszkodzeń mechanicznych) – to koszt około 800 zł. Cena ta zawiera wymianę wszystkich elementów turbosprężarki na nowe (wałek, koło kompresji, obudowę łożyskowań, talerzyk aluminiowy). Proces regeneracji przebiega identycznie jak w przypadku regeneracji podstawowej.

Dla najbardziej wymagających klientów mamy w ofercie gotowe, nowe (nie regenerowane) rdzenie do turbosprężarek, których cena w zależności od typu waha się od 700 do 1000 zł. W takim przypadku ze starej turbiny przekładana jest tylko obudowa strony zimnej (aluminiowa muszla) oraz obudowa od strony kolektora. Jest to nic innego jak nowa turbosprężarka w bardzo atrakcyjnej cenie.

W każdym przypadku po rozłożeniu turbosprężarki określamy przyczynę uszkodzeń. Jest to bardzo istotne aby zapobiec ponownemu uszkodzeniu kolejnej turbosprężarki.

Czyszczenie Zmiennej Geometrii VNT

Polega na rozłożeniu elementów zmiennej geometrii na czynniki pierwsze, dokładnym ich wyczyszczeniu, wypiaskowaniu kolektora i ponownym jej złożeniu oraz sprawdzeniu poprawności jej ustawień. Koszt takiej usługi to około 150 zł. Za dodatkową opłatą 50 zł możemy sprawdzić na maszynie czy turbosprężarka jest szczelna i czy nie ma żadnych wycieków oleju.

Podane ceny są cenami brutto i zawierają 23% podatku VAT.

Zobacz także: